Барбара Ѓапиќ е хрватска одбојкарка која не е толку позната во вкупната регионална јавност, но е на социјалните мрежи.

Барбара стана хит особено по едно видео каде нејзините соиграчки ја удираат по задникот. Потоа стана „вирална“, а сега повторно ги воодушеви своите следбеници со предизвикувачки фотографии.

Погледнете ја снимката која стана вирална: