Фолк ѕвездата Ацо Пејовиќ проговори за концертот на Александра Пријовиќ, плановите за следната година, но и за познатата снимка со бакшиш кој не го зеде на забавата на Џани и Слаѓа.

Самата Александра за време на гостувањето на Пејовиќ во Загреб откри дека тој се чувствувал многу лошо, а тој сега откри дека завршил во болница по концертот.

Вели дека бил на инфузии, а веќе следниот ден по посетата на Прија имал концерт во Риека кој сакал да го откаже.

Неодамна вирално стана видео од прославата на полнолетството на ќерката на Џани на која Пејовиќ одби да земе банкнота од 500 евра што Слаѓа сакаше да му ја подари. Пејовиќ сега објасни што се случило.

– Го знам тоа видео, мислам дека се пошегува Слаѓа, знае дека не земам бакшиш и тоа не ми пречи… Сакаше да ми го даде на шега, на крајот на краиштата, ја видовте мојот реакција… Ниту од пријател, ниту од непријател бакшиш не земам – се пошегува Пејовиќ.