Душан Јованчевиќ му се закани на градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, новото момче на неговата се’ уште законска сопруга Тања Савиќ.

Сопругот на пејачката, кој живее во Австралија, е револтиран поради нејзините изјави во медиумите дека е среќна и заљубена, но и шпекулациите дека по разводот има сериозни планови со младиот политичар од Република Српска.

Јованчевиќ не крие дека не му се допаѓа тоа што неговата сопруга стапила во друга врска и покрај тоа што не живеат заедно повеќе од година и половина, а политичарот јавно го предупредува да се држи подалеку од Тања.

Прашајте го Станивуковиќ следново: Кога ја бакнува мојата сопруга, дали нејзините усни имаат сладок или горчлив вкус? Секој пат кога двајцата водевме љубов, јас …… во нејзината уста. Сега тој човек може само да ги јаде само моите остатоци. Ова е моето прво и единствено предупредување до него. Тања и понатаму легално ми е сопруга. Не би сакал ништо случајно да му се случи. Само запомнете каде живеете, во Србија се’ може да се случи. Неговите родители мора да се гордеат со својот син и неговиот избор на девојка, која се’ уште е во брак“ – се закани Душан од Голд Кост.

Тој истакнува дека е принуден да реагира олку бурно.

Ве молам, разберете ме. Јас не сум човек што зборува вака, но ме понижуваат, а јас никого не закачам. Искрено, доста ми е од се’. Тања е безобразна, нема почит кон себе, а камоли кон другите. Се чувствувам грдо затоа што ништо не им направив“ – заклучил тој.