Цеца Ражнатовиќ заедно со нејзината сестра Лидија приредија вистинска гала прослава за 18-тиот роденден на нејзината братучетка Хелена Оцокољиќ. Во еден момент во еден познат ресторан во главниот град на Србија пееше и Војаж, фаталниот рапер од помладата генерација, кој беше и изненадување на Цеца за Хелена.

Гордата тетка заедно со младите уживаше во слушањето на тактовите на неговата популарна песна „Треси, Треси“, па како никогаш досега си ги протресе колковите.

Погледнете како изгледаше Цеца:

📷

Да потсетиме, ќерката на Лидија Оцокољиќ и внука на најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, Хелена во ресторан во Белград го прослави својот 18 роденден. Цеца пред почетокот на прославата истакна дека е подготвена за луда забава, како и дека и приредила големо изненадување на својата внука Хелена.

– Подготвен сум да славам. Не ми требаше многу да се подготвам, јас сум професионалец во тоа. Хелена е скромна, немаше некоја посебна желба за роденден – изјави на почетокот на интервјуто за „Блиц“ Цеца.

Ражнатовиќ ја откри причината поради која нејзината ќерка Анастасија не може да дојде на роденденот на својата братучетка.

– За жал, Анастасија нема да биде со нас вечерва. Чека документи, тоа е причината што ја нема веќе подолго време, бидејќи не може да ја напушти државата. И јас повторно би се вратила во Шпанија. А со родителите на Немања одлично се согласувам – истакна таа.