Полицијата објави дека во Кочани е најден починат маж со видливи повреди по телото. Се истражува како настанала смртта.

-На 28.02.2024 во 14.10 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во својот дом бил пронајден починат Ч.М.(90) од Кочани. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со видливи повреди на телото. Увид извршила увидна екипа од ОВР Кочани, а по наредна на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, објави МВР.