СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Девојка од Швајцарија дошла на одмор во Црна Гора и доживеала хорор

Полицијата во Тиват го уапсила холандскиот државјанин Р.Б.Т.Х. (35), кој е осомничен дека сил увал мало летна швајцарска државјанка.

Како што информираат од Управата на полицијата, синоќа околу 21:35 часот, дежурната служба на Одделот за обезбедување Тиват била известена дека во Општата болница во Котор дошла девојка од Швајцарија и пријавила дека била сил увана од непознат маж во стан во Тиват тоа попладне.

– Полициски службеници во координација со државниот обвинител во Вишото државно обвинителство во Подгорица ги презеле сите мерки и дејствија предвидени со закон за утврдување на фактите и околностите на настанот, при што е идентификуван и лишен од слобода холандскиот државјанин Р.Б.Т.Х.(35), јави подгоричката ТВ Адриа.

Се сомничи дека сторил кривично дело сил ување и со кривична пријава ќе биде изведен на понатамошна надлежност.