Познатата италијанска спортска новинарка Дилета Леота ужива во жешкото лето, дополнително загревајќи ги социјалните мрежи со своето волшебно тело.

Дилета едноставно зрачи со убавина и секој ден истата ја изразува на некој посебен начин.

Мажите само се восхитуваат на нејзиниот изглед. Таа е омилената водителка на секој фудбалски фан.

Познато е дека сака да ги изразува своите атрибути, а тоа можете да го потврдиме и со последната објавена фотографија на нејзиниот Инстаграм профил, на која позира во виолетови бикини.

Од неодамна почна да се шпекулира дека познатиот турски актер кој се прослави во серијата „Романтичарот“ е во врска со Леота.

Џан не чекаше многу за да се заплетат приказните, па на својот Инстаграм објави фотографија на која позира со Дилета на стрелиште.

„Опасна двојка“, напиша тој на италијански јазик под фотографијата.

Подоцна, двајцата ја потврдија врската во која уживаат.