Додека самоуверено чекореше по модните писти, Данијела Димитровска (34) го фрли светот под нејзините нозе со својата убавина и фигура.

Денес сопругата на српскиот водител Огњен Амиџиќ, која по потекло е Македонка, своите приврзаници на Инстаграм редовно ги воодушевува со својот атрактивен изглед.

Данијела избега од градската врева и најде мир на море, што го овековечи на популарната социјална мрежа Инстаграм.

Данијела позираше во одлични костими за капење, а нејзините следбеници беа маѓепсани од нејзиното витко тело.

Прво, таа позираше во кремасти бикини со капа на главата. Меѓу бројните коментари, се издвои еден:

– Ова е жена!!! Жена која не сака пластиката да биде дел од неа! Една од најубавите жени во Србија.

Потоа, убавата Данијела позираше во едноделен црвен костим за капење.