Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово околу 5 часот во близина на српскиот град Љиг, јавува српскиот портал „Новости“.

Имено, несреќата се случила на локалниот пат во населбата Штавица, кога автомобилот слетал од мостот во реката Драгобиљ, пишува „Новости“.

Возачот починал на лице место. Во тек е истрага.