СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Едно лице убиено, 16 годишно девојче се бори за живот: Крвава пресметка меѓу мигранти рано утрово кај Суботица

Во шумата во населбата Макова седмица кај српскиот град Суботица рано утринава дошло до судир меѓу мигранти, а како што неофицијално дознава „Блиц“ едно лице им подлегнало на повредите, додека шестмина се повредени.

Според првите информации кои ги објави ТВ „Панон“, неколку лица се повредени, од кои две се здобиле со тешки телесни повреди, од кои едното е 16-годишно девојче кое е во животна опасност.

На местото на настанот излегла полицијата и брзата помош, ангажирани се голем број спасувачки екипи, а според РТВ „Панон“, мигранти со различни повреди се пренесени во болница.

– Неофицијално дознаваме дека шест лица се пренесени во болница. Полицијата ги блокирала приодите до шумата каде се случила пресметката. На терен се силни сили на Жандармеријата, јавуваат медиумите.