Лесли Максвел од Мелбурн, Австралија е позната по својата неверојатна фигура, а на 64-годишна возраст продолжува да го привлекува вниманието на општата популација. Често ја мешаат со нејзиниот внук кој има 20-ти години, а особено ги воодушеви луѓето со својата најнова објава на Инстаграм.

Лесли е опседната со теретана и вежба пет пати неделно за да ги одржи стомачните мускули. Таа често ги споделува своите вежби со јавноста, но и го покажува своето тело. Во една од нејзините најнови објави на Инстаграм, Лесли ги увери своите следбеници дека никогаш нема да биде престара за да носи бикини.

Еден човек напишал: “Ти си неверојатна убавица која не старее! Совршенство во секој поглед!”

Друг додал : „Ти си здрава, секси, изгледаш неверојатно, па дефинитивно можеш да носиш бикини. Ти си огромна инспирација“.

Таа претходно ги откри деталите за нејзиниот фитнес режим и рече дека фановите можат да и испратат порака доколку им треба совет. „Здравјето и фитнесот не се само изглед. Тоа е чувство… И нема подобро чувство од тоа да имате здраво, силно тело. Работата е што никој друг всушност не може да ја заврши работата наместо вас. Дури и ако сте му платиле да работат за тебе.”

📸

📸

📸

📸

📸

📸