Автомобил се превртел попладнево на автопатот Тетово- Гостивар, дознава 24 Инфо.

Засега нема информации како се случила сообраќајката, дали во незгодата учествувале повеќе возила, како и дали има настрадани лица.

Повеќе информации од МВР се очекуваат утре.