СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ЧЕТИРИ МОМЧИЊА ЗАГИНАА ДОЦНА СИНОЌА: Автомобил излета од мост, страшна трагедија во Србија

Неколку часа по полноќ на локалниот пат од Чачак кон селото Јанчиќи се случила страшна сообраќајна несреќа во која според првите информации од терен животот го загубиле четворица млади момчиња.

– Најверојатно се враќале од забава и возачот изгубил контрола над автомобилот и излетал од патот. Сите загинаа. Ова е вистинска трагедија, тоа се само млади. Сите беа на 18 или 19 години – изјави за медиумите еден од жителите на селото Јанчиќи, кој утрово се нашол во близина на местото каде што излетале младите.

-Автомобилот се движел по локалниот пат Росци – Јанчиќи од правец на Гојна Гора во правец кон Чачак, каде, како што се сомнежите, по излегувањето од кривината слетале од мостот кој нема заштитна ограда.

– Се претпоставува дека возачот на автомобилот најверојатно поради неприлагодена брзина изгубил контрола и удрил во дрво, а потоа слетал од мостот од левата страна во коритото на реката Каменица. За жал, на лице место загинаа четири лица, за кои се претпоставува дека се многу млади – вели изворот на Информер.

📸