Едно лице загина, а три се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи утринава околу 7 часот на патот Шабац – Ваљево, во село Матијевац.

Во несреќата учествувале товарно возило „опел виваро“ со регистерски таблички од Ваљево и патничко возило „фиат пунто“ со шабачки регистарски ознаки, чиј возач М.М. (70) починал на лице место.

Истрагата ќе утврди дека дошло до сообраќајна незгода.

📸

📸