Три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи вечерва во Бела Земља на главниот пат Ужице – Златибор. Итно биле пренесени во болницата во Ужице.

Во сообраќајката учествувале три возила, од кои едно излетало од патот во ливада.

На местото на несреќата пронајдени се два згмечени автомобили со белградски и ужички регистарски таблички.

Засега не е позната здравствената состојба на повредените.