Српската водителка Јована Јеремиќ се искачува на врвот на медиумскиотпростор, не само поради нејзините остри изјави, туку и поради нејзината необична појава пред ТВ екраните.

Така беше и овој пат, кога гледачите ги изненадила со својот стајлин и ретко која водителка би се осудила да се облече вака, а посебно во утринска емисија.

Имено, Јована денеска во емисијата „Викенд утро со Јована Јеремиќ“ носела танга фармерки.

Таа за време на емисијата станува и се движи низ студиото, а кога тоа денеска го направи и се свртила со грбот кон камерата, многумина останаа со „подотворена уста“.

📸

📸

📸