Милица Павловиќ вечерва го прославува својот 30 -ти роденден, а на гала прославата присуствува кремот на српската естрада.

Популарната пејачка изнајми цел белградски ресторан на Калемегдан, а повеќе од сто луѓе беа на списокот на нејзинита прослава.

Меѓу специјалните гости е и нејзината колешка и пријателка Јелена Карлеуша, која напорно работеше на тоа што ќе искомбинира да облече за оваа пригода.

Пејачката носеше црн протранспарентен комплет, горен дел и хеланки, што ги нагласуваше нејзините атрибути, а во рацете носеше подароци за Милица.

Карлеуша не дојде на прославата сама, туку рака под рака со братучедот од нејзината тетка, Марко Дмитровиќ.

📷

📷