Карлеуша повторно во Македонија: Пејачката на настап се сврте со з*дникот кон публиката – поглед од милион долари (фото)

Oткако попуштија мерките со коронавирусот и се дозволија настапи, познатите музички ѕвезди се вратија на својата работа и на концертите.

Како и пред короната, така и сега,во Македонија „надојдоа“ ѕвездите од српската естрада кои ги наполнија дискотеките, рестораните, плоштадите…..секаде каде е дозоволено да се пее.

Лепа Брена, Јелена Карлеуша, Саша Ковачевиќ, Наташа Беквалац, Јелена Томашевиќ….се само некои од музичките имиња кои настапуваа во Македонија.

Карлеуша пред некој викенд настапуваше во Охрид, а сега повторно запеја пред македонската публика.

Имено, таа вчера имаше настап во еден клуб во Струмица, а како и секогаш пејачката ја вжешти атмосферата со својата појава.

Пејачката кога пристигна во Македонија, додека се возеше кон Струмица, по патот снимаше убава природна глетка.

„Убава Македонија“, напиша таа…

Сепак, на настапот глетката падна на пејачката кога таа се сврте кон публиката и почна да го „тресе“ задникот.

Публиката, посебно онаа во првите редови уживала во глетката.

Инаку, познато е дека Јелена ја сака Македонија и македонскиот јазик за кој има истакнато дека и звучи многу секси.