Моделот имала смело деколте, длабок прорез на фустанот, а сето тоа ѝ ги отежнало работите на црвениот тепих.

Холивудската актерка Блејк Лајвли не користи помош од стилистите, но нејзините модни комбинации секогаш оставаат моќен впечаток – без оглед на тоа дали станува збор за прошетка со семејството или пак појавување на црвениот тепих.

Таа е секогаш беспрекорно облечена и чекор пред сите, Блејк сега повторно ги воодушевила присутните на њујоршката премиера на новиот филм на Netflix – „The Adam Project“ во кој една од улогите ја толкува нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс.

Таа се определила за долг „Версаче“ фустан, во пастелни бои со смело деколте и длабок прорез. Токму поради тој момент, актерката имала проблем со фустанот, па во еден момент ѝ се виделе гаќичките.

📷

📷

📷

NEW YORK, NEW YORK – FEBRUARY 28: Blake Lively attends “The Adam Project” New York Premiere on February 28, 2022 in New York City. (Photo by Dia Dipasupil/FilmMagic)

📷

📷