Пејачката Џејла Рамовиќ наскоро ќе наполни 20 години, а со само 16 години победи на популарниот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“, каде ментор и беше Марија Шерифовиќ.

Иако Џејла многумина уште сега и предвидуваат блескава кариера, за што во прилог говореше и нејзината прва песна „Руине“, која стана хит, Џејла сепак образованието го стави како приоритет.

Рамовиќ кога за прв пат се појави во споменатото натпреварување беше претежно во поредуцирани комбинации на облека, но се чини дека со текот на годините го промени стилот и многумина не можеа да се изначудат како „малото симпатично девојче“ се претвори во навистина провокативна девојка.

Имено, таа на својот Инстаграм профил сподели видео во мини здолниште, џемпер и штикли, а во преден план се нејзините долги нозе.

Под видеото, коментарите се нижат.

„Малата Џејла, веќе не е мала“, „Убава си како божица“, „Совршенство без маани“, беа само некои од нив.

📷

📷

📷