Секоја зима можеме да посведочиме на разголените тела на снегот на познатите дами, што на некој начин стана неизбежен тренд кој се повторува кога ќе падне снежната покривка.

Деновиве на Балканот сопственичка на таквите секси фотографии за кои се зборува, е пејачката Јелена Карлеуша.

Некои од македонските јавни личности го искористија слободното време и стартатот на годината за да заминат некаде на зимување и да уживаат на снегот, бидејќи во градските подрачија го нема.

И додека ние се топлиме и се чуваме од времето, пејачката Аделина Тахири повторно ги руши табуата и прави исклучок.

Температурите во минус не и прават проблем да се соблече и да го покаже голото ултра згодно тело.

За разлика од останатите кои се разголуваат на планина, Аделина е поразлична со тоа што позираше во црвена долна облека во центарот на Скопје, а снегот беше само фото ефект.

На прв поглед Аделина изгледа како ангел на познатиот моден бренд „Викторија сикрет“…

Фотографијата за краток период собра повеќе од 14 000 лајкови, а под неа се нижеа само ласкави коментари на сметка на нејзиниот изглед.

Аделина Тахири уште еднаш го покажа своето вито тело, како и дел од својата интима, па потврди дека, за неа нема зима!