СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

ФОТО: Ова е преубавата Нина која загина враќајќи се од одмор во Грција

Нина Ниќифоровиќ беше туристички водич на патувањето, а со група туристи се враќаше од одмор во Грција. Нина Ниќифоровиќ загина вчера наутро кога автобусот на сомборската компанија Север транс, кој превезувал патници од Грција на одмор, под неразјаснети околности се превртел кај Лесковац.

Таа работела во новосадска туристичка агенција. Пријателката на жртвата е во шок и вели дека не може да поверува дека тоа се случило.

– Слушнав дека Нина загинала, страшна вест, многумина од нас кои ја познаваме не можат да поверуваат. Мајка и татко и сестра ја изгубија за еден ден, голема тага… Не знам толку убави зборови за да ги опишам Нина и нашето пријателство – изјави нејзината пријателка Јасмина за српски „Телеграф“.

Да потсетиме, сообраќајната несреќа во која загина водачот на патот се случила околу 5 часот и 25 минути, додека во автобусот се превезувале патници, претежно од Нови Сад и Белград, кои се враќале од одмор во Грција.

Засега нема официјални информации за причината за сообраќајната несреќа.