Руските сили утринава соборија украински борбен авион Сухој Су-27 над Киев, потврди украинскиот заменик министер за внатрешни работи, Евгениј Јенин.

Украинската агенција за вонредни ситуации утринава објави фотографии коишто покажуваат пожар кој избувнал во двокатна зграда, откако врз неа паднале делови од урнатиот авион.

📷

📷

📷