СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Камионет и автомобил се судрија сред Скопје, пред Собранието на Македонија, објави порталот скопје1.мк.

Автомобилот е со искршена предница, а камионетот е судрен директно во страничниот дел. Камионетот е сопственост на јавното претпријатие „Улици и патишта“. Засега нема информации за повредени лица и како дошло до сообраќајната несреќа.

Поради ова, закочен е сообраќајот и има гужва на потегот кај Собранието, на раскрсницата со улицата „Даме Груев“. Полицијата прави увид и го пренасочува сообраќајот кон МНР.