Едно лице е повредено попладнево кога автомобилот со кој управувало се преврте на булеварот „Трета македонска бригада“ во Скопје, во близина на кулите Џевахир.

На местото на несреќата дојде возило на Итната медицинска помош и од возилото беше извлечено повреденото лице.

Засега нема информации за природата на повредите и за причините за несреќата.