Едно лице загина во сообраќајна несреќа во Хрватска на окружниот пат Фажана-Вели Врх во вторникот вечерта.

Откако изгубил контрола над возилото, автомобил со регистарски таблички од Пула излетал од патот и удрил во дрво.

– Немилиот настан се случи пред првиот свиок за Штинјан. Лицето зад воланот починало во возило на брза помош, јавува Гласот на Истра.

На местото на настанот биле пожарникари и полиција. Сите околности за несреќата треба да бидат откриени со истрага која е во тек.

📸

📸

📸

📸

📸