Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи синоќа околу 23 часот во Нови Пазар, дознава indexonline.

Како што се дознава, возило марка „фолксваген голф“ излетало од патот кај Кванташка пијача, а во таа несреќа биле повредени едо женско лице од Рашке, како и двајца мажи.

Повредените со возило на Брза помош се пренесени во Општата болница во Нови Пазар каде лекарите им ја пружаат неопходната лекарска помош.

Според информациите од Општата болница во Нови Пазар, повредените се надвор од животна опасност.

📷