Меколи Калкин (41) славата ја стекна како дете со улогата во филмот „Сам дома“ во кој го толкуваше ликот на момчето Кевин.
Тој неодамна бил фотографирана со неговата свршеница Бренда Сонг, која исто така е актерка, и нивниот син Дакота во Лос Анџелес и заедно изгледале многу среќно и задоволно.

Двојката е заедно од 2017. година, а се запознале на снимањето на филмот Changeland. За Entertainment Tonight Бренда изјавила дека ги поврзува заедничкото минато, односно дека и двајцата глумеле како деца.

Исто така, познатиот актер, во подкастот The Joe Rogan Experience потврдил дека љубовта е сериозна:

„Веројатно ќе имаме деца. Ќе биде премногу слатко“, рекол Калкин во август 2018. година.

Парот доби син во мај 2021. година, кој го доби името Дакота по покојната сестра на славниот актер, која загина во 2008. година во трагична сообраќајна несреќа.

Меколи Калкин во 2012

Да потсетиме, актерот со години се бореше со зависноста од алкохол и дрога, а во 2012. година беше фотографиран и изгледаше премногу слаб на сликите, што ги шокираше неговите обожаватели. Се чини дека тој тежок период е далеку зад него.

Еве како изгледа денес:

📸

📸

📸

HOLLYWOOD, CALIFORNIA – NOVEMBER 02: Macaulay Culkin walks the runway at the 2021 Gucci Love Parade down Hollywood Boulevard on November 02, 2021 in Hollywood, California. (Photo by Taylor Hill/WireImage)