СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Фудбалска БОМБА пред одекнување: Кристијано Роналдо кариерата ќе ја продолжи во Баерн Минхен?!

Според шпанскиот весник „АС“, Баерн Минхен доколку го добие Кристијано Роналдо, ќе го пушти Роберт Левандовски во Барселона.

Јавно, ставот на Баерн Минхен во однос на иднината на Роберт Левандовски е многу тврд. Тие не сакаат да слушнат за негово заминување и го чекаат на стартот од подготовките.

Но, „АС“ тврди дека во позадина се работи на една супер атрактивна зделка, Кристијано Роналдо да потпише за Баерн Минхен, по што Баварците би го пуштиле Левандовски во Барселона.

Роналдо е незадоволен од трансфер активностите на Манчестер јунајтед кој изгледа пасивно во однос на ривалите Манчестер Сити, Ливерпул, па дури и Арсенал и Тотнем.

Португалецот не гледа амбиција во клубот за нешто повеќе, па сака да си замине, а Баерн Минхен е идеален тим да освои уште некоја титула пред крајот на кариерата. Во дресот на Баварците ќе му биде загарантиран трофејот од Бундеслигата.