СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУЛИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Голема трагедија на плажата Велика во Улцињ: Згасна животот на 12 годишно момче

Дванаесетгодишно момче од Призрен, Косово, се удавило во средата на 3 август околу 15 часот на плажата Велика во Улцињ, јавува Вијести. По пристигнувањето на местото на настанот, екипата на Итна медицинска помош се обидела да изврши реанимација, но безуспешно.

За случајот било известено Вишото државно обвинителство во Подгорица, кое наредило обдукција на телото. Обдукцијата покажала дека детето се удавило.

Според „Вијести“, момчето дошло на плажата со братот и снаата, но никој од капачите не забележал дека се дави. На брегот го извлекол турист од Косово кој забележал дека детето неприродно лебди во плиткото.

Пред пристигнувањето на брзата помош, спасувачите се обиделе и со реанимација, но безуспешно.