Во петокот во 12.00 часот во Полициска станица Карпош било пријавено дека од медицинска установа на подрачјето на с.Бардовци, скопско, се оддалечил У.Д.(46) од Тетово.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.