Засега не се знае во каква состојба се возачите и сопатниците на овие две возила.

На интернет се појави видео од тешка сообраќајка кај Старото Сајмиште во нов Белград.

Забележан е момент кога автомобил по свртувањето удри во автобус, кој не успеа веднаш да застане.

Имено, возачот на автомобилот очигледно не закочи колку што требалше и откако ја „пресече“ кривината, влета право во автобусот.

– Постар маж, возачот на автомобилот, со голема брзина влетал на спротивната лента и со голема брзина удрил во автобусот, јавуваат српските медиуми.

Засега не се знае во каква состојба се возачите и сопатниците на овие две возила.