Дека славната актерка стана мајка открија фотографии снимени пред неколку дена во Калифорнија, на кои актерката Џина Родригез го држи своето бебе.

Ѕвездата на многу популарната серија „Девицата Џејн“, која на Џина Родригез го доби прекарот „најпознатата девица на светот“, доби дете со својот сопруг, актерот Џо Локисер (36), со кој е во брак од 2019 година. Славниот пар се запозна во 2017 година на снимање.

Џина во јули минатата година откри дека ќе стане мајка, но добрата вест не ја сподели со јавноста. Рекла и дека боледува од Хашимото, автоимуна болест на тироидната жлезда, пишува Independent.

Џина Родригез беше наградена со Златен глобус за нејзината улога на прекрасната Џејн. Како најмлада девојка во семејството, таа отсекогаш се истакнуваше на сцената, на седум години беше ѕвезда на подиумот каде ги покажа своите салса вештини. Од 2004 година, кога започна нејзината актерска кариера, има одиграно голем број телевизиски и филмски улоги.