Марија Шерифовиќ неодамна отпатува во Лос Анџелес. Таа не ја откри причината за заминувањето, но со обожавателите сподели со кого уживала само неколку дена претходно и тоа во костим за капење.

Имено, Марија со првите пролетни денови ги спакува куферите и отпатува за Дубаи во друштво на нејзината мајка Верица и нејзините најдобри пријателки, меѓу кои е и Јована Пајиќ, поранешна сопруга на Сале Цветковиќ, фронтменот на „Тропико бенд“.

Иако многу се шпекулираше за нивното пријателство, Јована и Марија докажаа дека тоа не влијае на нивната врска, па заедно заминаа да пливаат во Емиратите. Шерифовиќ објави фотографија од бродот на која пријателите не ја отстрануваат насмевката од нивните лица, иако носат појас за спасување, многумина беа изненадени бидејќи пејачката не објавува често фотографии во костим за капење.

Да потсетиме, Марија неодамна на својот канал на Јутјуб со своите фанови сподели како таа и Верица биле „ограбени“ во Дубаи. Во блогот таа објасни дека уличниот продавач им наплатил дури 125 евра за пакување кафе, неколку урми и синусни кристали.