СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Јанко Илковски: Вакво нешто не сум доживеал досега, прво настана чудна штама…

(ФБ статус на Јанко Илковски)

Шега на страна, го памтам и дождот/невремето Стајковци, но ова вчера беше нешто ново, а имам долга километража.

И тогаш и вчера бев во двор. Не дека нешто необично ама ме замисли.

Прво настана чудна штама, ни пиле ни шум, се уште ведро па почна да грми, ама јас таква грмотевица не сум слушнал, чуден звук, како во сала да беше, хала, во затворен простор, како некоја симулација. Многу, многу неприродно започна невремето, барем по звукот.

Како да беше од звучник, без оние субсонични вибрации, суво парањње на простор, иако кога е блиску и ги нема толку, но некако како да беа од оние звуци кога Тесла со намотките негови правеше демонстрација на светот.

Уште ми е во глава и повторувам, не сум по теориите на заговор, но ова беше како ништо досега што не сум доживеал.