Сезоната на одмори е во полн ек, а голем број граѓани едвај ги чекаат своите „пет минути“ во Грција, поради што со нетрпение одбројуваат и ги следат објавите на останатите корисници. Меѓу нив има и такви кои гордо споделуваат слики и видеа од нивните најблиски како уживаат, па често токму поради овие објави стануваат интернет ѕвезди.

Јасмина од Вршац сподели во рамките на Фејсбук групата „Грчка инфо“ видео од една од најубавите плажи на Кефалонија, Миртос, која набрзо стана мета на многу коментари, но не поради убавината на морето и песокот, туку поради нејзиниот син.

Имено, заедно со видеото од морето, гордата мајка објави и слика од својот син, чија убавина и згодност направи многу дами да не ни погледнат во морето.

– И додека се уште го чекам одморот во август, син ми ја посети една од најубавите плажи Миртос, напиша таа.

Бидејќи објавата содржеше и слика од нејзиниот син и видео од плажа, не требаше многу време за да почнат да се слеваат коментари. Сепак, поради неговата згодност и убавина, дамите повеќе му се восхитуваа на момчето отколку на грчкиот брег.

„Убавец“, „Вие госпоѓо тука и ќе го ожените синот“, „Не го ни забележав морето поради неговата убавина“, „Не ја гледам плажата воопшто“, се само дел од коментарите на дами под објавата.

Гордата мајка по ред им се заблагодари на сите, но набрзо ја тргна сликата од синот и го остави само видеото. Причината можеби лежи во тоа што дел од мажите, дали од љубомора или од инает, решиле да напишат работи кои не ѝ на оваа група и на непозната личност. Мажите порачаа дека жените во ваквите групи се полоши и од мажите, според коментарите кои ги оставаат.