Победничката на „Ѕвездите на Гранд“, Славица Ангелова ги освои срцата на публиката со својот неоспорен талент и извонредната енергија што секогаш ја покажува на сцената, но зад сето тоа стои мирна и тивка личност.

Пејачката за порталот Гранд потврди дека и било потребно време да го најде патот на сцената и откри како успева да ја усогласи својата мирна природа со динамични сценски настапи.

– На почетокот ми беше малку стресно и сè уште е, морам да признаам, но се трудам многу, бидејќи гледам дека овде на оваа работа треба да имаш многу нерви, а мора да бидеш доста психички стабилна. Кога некој ќе ми каже за музиката дека е многу интересна, забавна и интересна, сето тоа е точно, но може да биде и доста заморно – рече Ангелова.

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ откри и кој од успешните музичари е нејзин пример.

– Ги сакам и нашите и странските пејачи. Сите сакаат да имаат кариера како Бијонсе, да не се преценувам себеси, но таа за мене е вистинска ѕвезда водилка. Помеѓу машките пејачи, Тоше Проески секогаш беше некој што можев да го следам, бидејќи тој навистина беше некој што никој, но никој навистина не знаеше дека им помагаше на луѓето, па затоа е некој што можам да го издвојам. Од пејачките сега навистина не можам да се сетам, но еве, на пример, Калиопи е врвен вокал и многу други – рече Славица.

Во емисијата „Гранд магазин“ водителката и предложи на Ангелова да сними дует со колегата Александар Јосифовски од Македонија, кој се натпреваруваше и во „Ѕвездите на Гранд“, а таа со насмевка на лицето ја прифати идејата.

– Тоа би било екстра, навистина би сакала. Ќе му дадам предлог, тој е феноменален и врвен вокал и неговата енергија е прекрасна – заврши Ангелова за Гранд.