СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Двајца починати за две недели и еден со тешка повреда откако скокнале во плитка вода и направиле тешка повреда која најчесто предизвикува смрт, објави Канал 5 телевизија.

Доктор Илир Хасани вели дека чести се повредите во пролетно летниот период најчесто кај младите луѓе кои скокаат од карпи. Серизноста е во тоа што многу често се нема осет за длабочината на водата и често завршуваат со повреда од скокот.

Хасани со апел пред се до оние кои не ги познаваат водит да бидат внимателни при скоковите, но и да бидат внимателни и луѓето во базените.

Последниот несреќен случај беше во Охрид кога момче од Србија при скок во Охридското Езеро се повреди и по неколку дена поминати во болница почина.