СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ОКТОМВРИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

КОЛЕГИТЕ СЕ ПРОСТУВААТ ОД ДАРИО: На само 27 години ненадејно почина готвачот Дарио Јосиповиќ

На 27-годишна возраст ненадејно почина Дарио Јосиповиќ, познат готвач од Риека, а тажната вест ја објави дубровничкиот ресторан во кој порано работел Јосиповиќ.

-Денес ни се скршени срцата. Нашите готвачи и колеги упатуваат најдлабоко сочувство до семејството и пријателите на готвачот Дарио Јосиповиќ. Бог навистина прими многу посебна душа – се простија колегите од ресторан во Дубровник.

Јосиповиќ својата готвачка кариера ја започнал во Опатија, а покрај ценетиот ресторан во Дубровник, работел и во многу познати ресторани.