СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Во последните 24 часа се направени 7.245 тестирањa, а регистрирани се 999 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 325 • Тетово – 184 • Гостивар – 132 • Куманово – 79 • Кичево – 50• Струмица – 42 • Струга – 33 • Охрид – 20 • Битола, Кочани и Берово – по 15
• Прилеп – 14 • Кавадарци и Ресен – по 10• Штип и Радовиш – по 8 • Велес – 7 • Делчево и Валандово – по 6 • Кратово и Македонски Брод – по 5 • Дебар – 4 • Крива Паланка и Демир Хисар – по 2 • Гевгелија и Свети Николе – по 1.

Пријавени се 14 починати лица: по 5 починати лица од Скопје (59г,74г,77г,79г и 84г) и Тетово (61г,64г,75г,76г и 78г), 2 лица од Гостивар (57г и 58г) и по едно лице од Куманово (80г) и Кичево (57г). Еден од пријавените е починат во домашни услови а другите се починати во болнички услови.
Регистрирани сe 184 оздравени пациенти од:

• Скопје – 72 • Гостивар – 24 • Тетово – 20 • Куманово – 19 • Кичево – 13 • Битола – 7 • Струмица – 6 • Дебар – 5 • Кочани и Кавадарци – по 4 • Прилеп и Валандово – по 3 • Радовиш – 2 • Велелс и Свети Николе – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 1.073.017 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 163.452 бројката на оздравени пациенти е 151.144, на починати е 5.574, а бројот на активни случаи изнесува 6.734