СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

Талибанците го зазедоа главниот град Кабул, а портпаролот на Талибанците истакна дека „војната е завршена“. Преземањето на власта предизвика паника кај странците, кои тргнаа да организираат евакуација на граѓаните, но и меѓу локалното население.

На социјалните мрежи се појавија видеа од локални жители кои очајно се обидуваат да се качат на некои од авионите за да избегаат од земјата.

Некои дури и се обидоа да го сторат тоа држејќи се за крилјата и моторите на авионот, пренесуваат светските агенции.

Меѓутоа, на интернет се појави видео на кое се гледа како едно лице паѓа од голема височина среде авионски лет.

Според светските агенции има информации дека има починати на аеродромот во Кабул, и дека американските сили отвориле оган во еден момент.