Ќерката на на поранешниот премиер Зоран Заев, Александра Заева постојано ги изненадува своите следбеници на Инстаграм со нови фотографии од луксузните дестинации кои ги посетува.

Така беше и овојпат, Александра ги спакува куферите и замина на патување со своите пријатели во дел од најубавите градови низ Европа. Кан, Ница, Монако, Монте Карло…

Елегантна и стилизирана како и секогаш, таа на ова патување не ја тргна насмевката од лицето.

За прошетката во Ница таа избра пролетно издание во беж нијанса кое на прв поглед изгледа елегантно, но и опуштено. Носеше широки панталони во оваа нежна нијанса, а целото издание го заокружи со бели патики и долг тренч мантил кој веќе со години важи за моден детаљ кој мора да го имате во вашите плакари…

📸

📸