На 12.05.2021 во 15.50 часот во Тетово на улицата„Јане Сандански“, патничко возило „форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.Ц.(34) од Тетово удрило во малолетен пешак од Тетово.

Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

Повредите биле констатирани во Клиничка болница Тетово каде била пренесена за укажување на лекарска помош.