Животот на фудбалскиот волшебник Лионел Меси се сврте за 180 степени во последниот месец.

Меси конечно го освои шампионатот на Јужна Америка со Аргентина, се согласи на нов договор со Барселона кој треба да биде потпишан следните денови, така што има многу причини за опуштен одмор.

По Мајами и Карибите, Меси со семејството се врати во Барселона, каде ќе го продолжи одморот. И оттаму, без сомнение, тој објави видео кое направи бран на социјалните мрежи.

Лионел ја сними својата сопруга Антонела додека вежба, но откако го направи тоа од малку непријатен агол, нејзиниот задник стана предмет на коментари на социјалните мрежи.

Меси набрзо го избриша видеото, но беше предоцна.

Судејќи според видеото, можеме да заклучиме дека Лео има навистина среќа.