Познатиот композитор и член на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, Александар Милиќ Мили, на јавноста и е познат со децении, а одамна е целосно ќелав.

Мили секогаш е во форма и се грижи за својот изглед, но не бил секогаш без коса.

– Јас во 1990 година, Сараево. Мојот прв албум Милиграм насловен „Milly the kid“. „Кад Бого дано није“ стана голем хит и излегува денеска, а потоа излезе и „Јас не пијам“ што го направив со Хари Варешановиќ за дуетот Хари Мата Хари и Харис Џиновиќ, кој се уште е вонвременски хит. Милиграм засекогаш! И фризурата е топ, а? – напиша Мили.