Пејачката со албанско потекло, Дуа Липа на премиерата на филмот „Барби“ во Лос Анџелес, се појави по танга и топлес, а на себе имаше фустан од ситни синџири.

Сето тоа го искомбинира со металик чевли, малку шминка и пуштена, природна фризура.

Дуа Липа е во врска со режисерот Роман Гаврас (41), кој е 14 години постар од неа, а нивното прво заедничко официјално појавување било на 76. Кански филмски фестивал.

Таа е по потекло е од Косово и Метохија и секогаш го истакнувала своето потекло, а честопати мета на критики поради нејзините националистички испади.