Мајка по име Јелена открила дека по породувањето и пукнале крвните садови на лицето и очите. Таа го сподели своето искуство во видео објавено на ТикТок, а следбениците останаа воодушевени.

Новопечената мајка била шокирана од одразот во огледалото по раѓањето на нејзиниот син. При природно породување, притисокот довел до пукање на крвните садови. Во еден коментар таа напиша:

„Првите неколку дена се плашев да се погледнам во огледало. Никогаш не сум видела нешто слично“.

📸

Таа истакна дека сето тоа вреди за нејзиното дете, а придружниците изразија шокираност и неверување од ваквиот развој на настаните. Еден прашал: „Дали тоа може да се случи по породувањето?

Јелена објасни како се случило во видео кое е прегледано преку 600.000 пати. Таа рече: „Да, дефинитивно е нешто што може да се случи од притисок, а мене ми се случи. Ќе ви покажам слика, но немојте да се плашите затоа што е многу лошо“.

📸

📸

📸

Таа напомена и дека последиците исчезнале по две недели. Таа на шега додаде: „Значи, дефинитивно ја немам таа симпатична болничка фотографија со моето бебе“.