Ќерката на Харис Џиновиќ, Џина, неодамна сподели детали за нејзината врска со фудбалерот Андреј Ѓуриќ, а медиумското внимание што следеше воведе нестабилност во семејното гнездо на познатиот пејач.

Откако Џина (17) јавно им одговори на своите следбеници на разни и незгодни прашања во врска со нејзината интимност, медиумите детално го објавија тоа. Фактот што името на неговата ќерка се појавува во написите во медиумите во таков контекст, наводно длабоко го вознемириле пејачот Харис Џиновиќ.

– Харис многу е загрижен за Џина, бидејќи сè стигнува до медиумите, а најмногу преку нејзиниот Инстаграм профил, вели изворот на српскиот портал „Скандал“ и додава:

– Тој веќе ја предупреди да скрие некои објави и таа вети дека ќе биде повнимателна, но залудно. Оттогаш медиумите сè повеќе пишуваат за неа бидејќи таа е во врска со младиот фудбалер кој игра за Црвена Звезда, па на нејзиниот татко му е јасно дека сè тоа што таа ќе објави ќе биде во медиумите. Сопругата на Харис, Мелина е во најлоша ситуација во целата приказна, таа ја брани својата ќерка и вели дека сите млади имаат Инстаграм и дека Џина не е виновна затоа што не можела да избере дали ќе биде познат нејзиниот татко, па затоа е привлечна за медиумите. Засега едвај успева да го смири Харис за да нема уште поголем хаос, но исто така ја замоли Џина да ги сведе нејзините провокативни објави на минимум, откри неименуван извор.

View this post on Instagram

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)

Патем, Џина веќе е позната по тоа што објавува жешки и провокативни слики на социјалните мрежи, како што се оние во бикини и покрај базен во семејната вила, а со оглед на нејзината возраст – не е ни чудо што нејзиниот татко е лут на тоа.

View this post on Instagram

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)

View this post on Instagram

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)

View this post on Instagram

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)

View this post on Instagram

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)