Пожар попладнево избувна на вториот кат од новиот трговски центар во Тетово, во напуштен простор, јавува ТВ21.

Се претпоставува дека пожарот избувнал по палење на пиротехнички средства. Веднаш се проширила паника бидејќи се слушнале и пукања на прозорци, додека пожарникарите веднаш пристигнале на местото и го локализирале пожарот.Покрај тоа, низ новиот трговски центар во Тетово брзо се проширил чад со силен мирис.

Пожарникарите веднаш пристигнале на местото на настанот и го донеле пожар под контрола, соопштија од противпожарната единица во Тетово.