СТАТИЈАТА ПОЧНУВА ВЕДНАШ ПОД РЕКЛАМИТЕ!

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА! НАШИОТ ПОРТАЛ ЗА МЕСЕЦ ЈУНИ ВИ НУДИ СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА БАНЕР РЕКЛАМИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА 50% ПОПУСТ! ИСКОРИСТЕТЕ ЈА МОЖНОСТА И ДАЈТЕ МУ КРИЛЈА НА ВАШИОТ БИЗНИС

СО САМО ЕДЕН КЛИК И ЛАЈК НА НАШАТА ОФИЦИЈАЛНА СТРАНИЦА МОЖЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ НАЈНОВИТЕ И НАЈБРЗИ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА, БАЛКАНОТ И СВЕТОТ! БИДЕТЕ ПРВИ ИНФОРМИРАНИ СО САМО ЕДЕН КЛИК!

НАЈНОВА ВЕСТ: Познат победникот во „Ѕвездите на Гранд“- освои 128.456 гласови

Босанецот Нермин Ханџиќ е сензационален победник на годинешното издание „Ѕвездите на Гранд“, најгледаното регионално музичко шоу во финалето кое се одржа вечерва, а кое македонските гледачи имаа прилика да го следат во живо на Канал 5 телевизија. Ханџиќ освои 128.456 гласови.

Нашиот Александар Јосифовски од Охрид заврши на второто место со освоени 87.652 гласови. Трета беше Сандра Младеновиќ (17) од Србија. Фаворизираната Мелиха Имшировиќ од Босна и Херцеговина не влезе меѓу четирите најдобри, додека нашата Андријана Петрушовска не влезе меѓу осумте најдобри.

И покрај тоа што не успеа да победи, Александар Јосифовски имаше одличен настап, а јавноста посебно емотивно ќе ја памети полуфиналната вечер кога двајцата со својот ментор Ѓорѓе Давид се расплакаа на сцената.

-Минатата година го прашувам Саша Поповиќ зошто не помина, а тој вели: Некако нема енергија, нема сила. Овој човек кој седеше пред вас беше ноторен алкохоличар цела сезона и имаше страшни прболеми, не можеше да се отрезни, не знаеше кога е ден, кога е ноќ. Оваа сезона кога го вратив имав само еден услов, да заборави на алкохолот ако сака да влезе во приказната. Видов кој се натпреварува овде, колкава сила и младост имаат во себе. Тој на тоа се согласи – кажа Ѓорѓе Давид.